

Wanneer je tussen 28 mei 2011 en 30 juni 2011 een Panasonic LUMIX Traveller camera* aanschaft, ontvang je € 25,- via je bankrekening retour!
Wat moet je doen?
Stap 1: Vul hier de online actiecoupon in. Stap 2: Print deze en stuur het samen met:
a) een kopie van de kassabon
b) de originele streepjescode van de verpakking van je camera in een gesloten en voldoende gefrankeerde envelop voor 15 juli 2011 op naar:
Panasonic LUMIX Traveller actie
Postbus 105
3400 AC IJsselstein
Nederland
NB: maak en bewaar een kopie van alle documenten die je verstuurt.
Bekijk hier de actievoorwaarden: actievoorwaarden
Maak van elke stad jouw eigen speeltuin: met de opmerkelijk veelzijdige Leica V-Lux 30. Perfect voor het ontdekken van nieuwe uitdagingen en deze vast te leggen als foto of Full HD video.

Dankzij het super groothoek zoomobjectief, is de camera uiterst flexibel in het gebruik. En met burst opnamestanden tot 60 beelden per seconde, mis je geen enkel detail. Innovatieve extra’s als 16x zoom van 24-384 mm, GPS functie, 3D foto en 3.0” smart touch-LCD scherm, garanderen ongekend gebruiksgemak in een uiterst compact formaat. Leica V-Lux 30 – om met plezier de wereld vanuit een nieuw perspectief te bekijken.
De Leica V-Lux 30 is, onder voorbehoud, vanaf juni leverbaar. De adviesprijs zou 550 Britse ponden bedragen; een richtprijs in euro's is nog niet bekend. De camera wordt geleverd met PhotoShop Elements 9- en Premiere Elements 9-software, terwijl de koper kan kiezen voor een hoesje van hard of een van zacht leer, uiteraard voorzien van het Leica-logo.
Na de eerder aangekondigde komst van de Samyang 8mm, 14mm en 85mm kunnen we nu ook melden dat de 35mm ook bij ons in bezit is!

Canon heeft een firmware update vrijgegeven voor hun EOS 7D. Versie 1.2.5 lost bugs op gerelateerd aan foto-en videoopnames met bepaalde CF-kaarten en beeldstabilisator met bepaalde lenzen in custom setting modus. Deze laatste versie verbetert ook de snelheid van lezen/schrijven met de UMDA7 compatibele kaarten.
Nikon heeft een firmware update vrijgegeven voor hun D7000 digitale reflex camera. Versie 1.02 brengt veel verbeteringen gerelateerd aan ruisreductie, film afspelen en bewerken en RAW processing met Capture NX 2 of ViewNX2.
Samsung heeft een update vrijgegeven voor hun NX100 systeemcamera. Deze update verbetert de autofocus onder het filmen en wanneer er in weinig licht wordt gefotografeerd. Deze update voegt ook panorama-opnames toe aan de scene-modus en een i-functie-setting-help-gids in het menu. Beeldstabilisatie kan nu ook worden ingeschakeld wanneer er lenzen worden gebruikt die geen OIS-knop hebben.
Wijzigingen in deze firmware: firmwareversie 1.0.1 omvat de volgende oplossingen en wijzigingen.
1. De digitale zoomfunctie voor het maken van video's die op het LCD-scherm van de camera wordt weergegeven, wordt helderder beschreven.
2. In zeldzame gevallen wordt een camera, die via een USB-kabel op de computer is aangesloten, niet door de computer herkend. Dit probleem wordt in deze versie verholpen.
Firmwareversie 1.0.1 is voor camera's met firmwareversie 1.0.0 of lager. Als de camera al over firmwareversie 1.0.1 beschikt, hoeft u de firmware niet bij te werken.
Veelgestelde vragen: voorbereidingen voor de firmware-update:
De firmwaremap die u hebt gedownload bevat de firmware (bestandsnaam: CCF11101.FIR, bestandsgrootte: 12.232.076 bytes) en instructies voor de updateprocedures voor de firmware (een PDF-bestand in vijf talen: Japans, Engels, Frans, Spaans en vereenvoudigd Chinees). Zorg dat u deze instructies goed begrijpt voordat u begint met de firmware-updates.
V: Welke wijzigingen bevat firmwareversie 1.0.1? A: De volgende oplossingen en wijzigingen zijn opgenomen.
1. De digitale zoomfunctie voor het maken van video's die op het LCD-scherm van de camera wordt weergegeven, wordt helderder beschreven.
2. In zeldzame gevallen wordt een camera, die via een USB-kabel op de computer is aangesloten, niet door de computer herkend. Dit probleem wordt in deze versie verholpen.
Op de Photokina afgelopen jaar kondigde Sigma hun nieuwe SD1 prototype camera aan: een spiegelreflexcamera met 46 megapixel.

Meest opmerkelijk aan de Sigma SD1 is de geheel nieuw ontwikkelde Foveon beeldsensor, een drielaags 15,36 megapixel sensor. Daarmee mag de Sigma SD1 zich presenteren als 46 megapixel DSLR camera. De camera wordt hiermee qua specficaties gepositioneerd tussen prof-DSLR en middenformaat.
Het hoge prijskaartje mag er dan ook wel wezen: maar liefst € 6950,00 is de adviesprijs. Sigma denkt dit te kunnen rechtvaardigen door naast de FOVEON chip twee TRUE II beeldprocessors toe te voegen waarmee een continue snelheid van 5 bps in Raw formaat gehaald wordt. Verder is de camera uitgerust met een nieuwe 11-punts AF, sluitertijden van 30 sec t/m 1/8000e sec, een pentaprisma zoeker met 98% beelddekking en wordt UDMA CompactFlash type I ondersteund. Of dit zo is wordt uiteraard afwachten...Opvallend is dat de sensor in het APS-C segment valt, dus geen fullframe camera.
Eind juni wordt de camera op de markt verwacht.

Door de ramp die heeft plaatsgevonden in Japan heeft Nikon aangekondigd volledig te stoppen met de productie van de Coolpix S4100 & S6100. Uiteraard blijft de rest gewoon gehandhaafd.
Zoals wellicht reeds bekend bij u worden de Kodak Portra 160NC/VC & 400NC/VC vervangen door respectievelijk de Portra 160 & 400.
Dit zijn volledig nieuw ontwikkelde films die qua eigenschappen liggen tussen de alom bekende VC en NC films. De vraag is natuurlijk in hoeverre ze overeenkomen en verschillen. Bij deze voeg ik dan ook een schermafbeelding toe van een vergelijkingstabel gevonden op de site van Kodak waar al deze films inclusief hun nieuwe Ektar film naast elkaar worden gezet.
Mochten er onverhoopt nog vragen blijven, schroom niet contact op te nemen.

De Samyang 35mm f/1.4 is opgebouwd uit 12 elementen die gegroepeerd zijn in 10 groepen. De lens heeft een aspherisch glasgedeelte, wat de lens lichter en compacter maakt en zorgt voor minder chromatische abberatie. De hoge kwaliteit multi-layer coatings geven contrast en kleurrijke beelden.
Als de lens gebruikt wordt met fullframe camera's kan deze lens uitstekend gebruikt worden als groothoeklens. Gebruik deze lens in combinatie met een APS-C sensor en u krijgt 50mm lens!
Kenmerken:
- Lens type: groothoek, standaard
- Brandpunt afstand: 35 mm
- Maximaal diafragma: f/1,4
- Minimale scherpstel afstand: ~0,3 m
- Minimum diafragma: f/22
- Diafragma bladen: 8
- Auto focus type: manual focus
- Lens Constructie: 12 elementen / 10 groepen / 1 aspherische lens
- Filter diameter: 77 mm
- Afmetingen: 111 x 83 mm
- Gewicht: ~660 g
Klik hier voor de Canon-variant
Klik hier voor de Nikon-variant